CLEVER MONEY, s.r.o.

Osobní bankrot

aneb "Osobní bankroty fyzických osob v roce 2012"

Již jsou tomu čtyři roky, kdy je možné v České republice využít tzv. osobního bankrotu u fyzických osob. Tuto možnost stále nabízí insolvenční zákon (Zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení), který nabyl účinnosti dne 1.1.2008.

Ačkoliv se nejedná o procházku růžovým sadem, je to jedna z nejefektivnějších legálních cest, jak zvládnout tuto těžkou osobní situaci.

Jak určuje výše zmíněný insolvenční zákon, je třeba postupovat dle stanovených pravidel (pokud se problém týká i vás, doporučujeme si jej řádně prostudovat). Jedině tak je možné dosáhnout tíženého oddlužení fyzické osoby.

Osobní bankrot - porovnání s minulostí

Pro zajímavost uvedeme i několik čísel od roku 2008, které lépe nastíní současnou situaci v této problematice. Na základě analýzy společnosti CCB (Czech Credit Bureau) vyhlásilo v lednu 2012 osobní bankrot téměř 1300 lidí (dalších 300 lidí o vyhlášení osobního bankrotu zažádalo), což je nejvíce od ledna 2008, kdy začal platit nový insolvenční zákon umožňující vyhlášení osobního bankrotu (pro zajímavost v lednu 2008 bylo podáno celkem 121 návrhů s tím, že ve dvanácti případech došlo k vyhlášení osobního bankrotu).

Pokud bychom tato data porovnali s minulým rokem, pak se jedná o nárůst o 43% oproti lednu 2011.

Z demografického hlediska je v současné době (statistiky z ledna 2012) osobní bankrot největším problémem v Ústeckém kraji (celkem 170 případů). Naopak nejméně osobních bankrotů bylo zjištěno v kraji Pardubickém (v počtu 19).

Může se to stát i vám!

Jistě jste se při čtení těchto řádků zamysleli i sami nad sebou, což je správně. Protože nikdy nevíte, zda se podobný problém nemůže týkat vás, nebo vašich nejbližších a je dobré mít o této problematice maximum informací.

Potenciální problémy? Výhodné půjčky, úvěry od banky, neuvážené investice do nemovitostí, hypotéky atp. tedy záležitosti, které se týkají neustále rostoucího počtu naší populace.

Výhodou je možnost obrátit se na specialisty v oboru insolvenčního poradenství mezi které se řadí např. společnost Clever Money, s.r.o., která nabízí své služby v rámci celé České republiky.

Zdroj: Financninoviny.cz - data z roku 2012


2009 - 2016 © CLEVER MONEY, s.r.o. - osobní bankrot | Tvorba www prezentací | Partneři
Ako a kde si pozicat peniaze, půjčky bez registru, cestovní pojištění, Účetnictví, daně, mzdy
Pujcky online infromace žadatelům o půjčky.